EN

Peněžní neprůstřelná miska: efektivní ochrana proti přepadení

Všechna obchodní místa s nočním provozem, jako jsou čerpací stanice nebo třeba lékárny, řeší podobný problém. Jak obsluze, která pracuje s hotovostí a vydává během nočních hodin zákazníkům zboží, zajistit nejvyšší úroveň bezpečnosti se stoprocentní ochrannou života a to i v případě, kdy dojde k loupežnému přepadení.

Podstata řešení tohoto problému spočívá v tom, že se během nočních hodin dané obchodní místo zcela uzavře a obsluha, která je uvnitř, do styku se zákazníky tváří v tvář vůbec nepřijde. Komunikace probíhá prostřednictvím elektronického komunikátoru a předávání peněz i zboží je řešeno pomocí peněžní přesuvné neprůstřelné misky, kterou jsme speciálně za tímto účelem vyvinuli.

Naše peněžní přesuvné misky jsou konstruovány s vysokou balistickou ochranou ve třídě FB 4 dle normy ČSN EN 1522, která odolá krátkým palným zbraním, jako jsou pistole a revolvery s ráží 9mm Luger nebo 0,357 Magnum. Konstrukčně je možné vyrobit misky i ve vyšších třídách balistické odolnosti s ochranou například proti automatickým puškám s ráží 7,62x39, jako je AK-47 tzv. Kalašnikov. Miska umožňuje oboustranný provoz, kdy obsluha posune misku směrem k zákazníkovi, který do misky vloží hotovost, obsluha misku posune k sobě, vyzvedne hotovost, do misky vloží požadované zboží a misku opět posune zpět i se zbožím k zákazníkovi. Ve všech polohách je zajištěna deklarovaná balistická odolnost. Misku lze uzpůsobit i velikosti předmětů, které jsou objemnější, jako je například motorový olej nebo pet-láhev. Toto řešení tedy kromě absolutní ochrany obsluhy poskytuje i plynulý chod provozu z obchodního hlediska.

Díky povrchové úpravě je miska odolná proti povětrnostním vlivům i různým formám vandalismu. Misku lze objednat i v zatepleném provedení, kdy je pak obsluha chráněna před pronikáním chladu z venkovního prostoru.  

Provozujete-li tedy čerpací stanici na odlehlém místě, směnárnu nebo lékárnu s non-stop provozem, obraťte se na nás, rádi vám poskytneme další informace. Peněžní přesuvné misky s balistickou odolností můžete poptat zde.

Přepadení

 Fasádní přesuvná miska