EN

Investujete do zlata a stříbra? Ukládejte si je do trezoru

Investiční drahé kovy v podobě mincí a slitků s sebou nesou problém jejich bezpečného uložení. Řešíte-li, zda je bezpečnější pro jejich úschovu využít bankovní schránky nebo si pořídit vlastní trezor, pak je tento krátký článek určen právě vám.

Pronájem bankovní schránky nabízí řada bankovních i nebankovních institucí v České republice. U nebankovních společností je výhodou, že většinou disponují volnými boxy, ale u zajištění vašeho majetku podstupujete riziko, že jej svěřujete do rukou, které nepodléhají žádnému vnějšímu dohledu. Budete-li si chtít schránku pronajmout v bance, jedná se o bezpečnější způsob uložení cenností, ale i zde může vyvstat několik problémů. Boxy v bankách jsou často obsazené, jejich kapacita je relativně malá a především banky nenesou žádnou odpovědnost za jejich obsah. Proto se také často na bankovní schránky nevztahuje žádné pojištění (někdy je možno sjednat individuálně, v některých případech do výše 800 tisíc korun). Největší nevýhodu lze u pronajatého boxu spatřit ale zejména ve skutečnosti, že banky zavírají své dveře v pátek odpoledne a otevírají je až v pondělí ráno - ke svým cennostem se tak zkrátka nemusíte dostat více jak několik dní.

U koupě trezoru se jedná vždy o vyšší počáteční investici, nicméně je třeba si uvědomit, že trezor se pořizuje na mnoho let. Rozpočítá-li se cena trezoru tedy například do následujících 15 let, pak se nejedná o příliš vysokou částku. Navíc vlastní trezor poskytuje svému majiteli komfort většího vnitřního úložného prostoru, který si při výběru trezoru sám definoval. Cennosti uložené v trezoru jsou přitom svému majiteli neustále k dispozici, což může hrát svou roli v případě velkých ekonomických otřesů. Například v případě krachu banky se k cennostem uloženým v bankovní schránce jejich majitel může dostat velmi obtížně. Aby byly nicméně peníze ve vašem trezoru bezpečně ochráněny, je třeba dbát několika zásad: vždy si vybírat trezor od renomovaného výrobce nebo prodejce (je třeba se zaměřit na to, jak dlouho působí firma na trhu, jaké má reference, jak vypadají její prodejní prostory a webové stránky), trezor musí být certifikován v příslušné bezpečnostní třídě, obsah trezoru pojistit na příslušnou částku, dále by měl být trezor odborně přikotven do podlahy nebo do zdi a ochranu, kterou trezor nabízí, zkombinovat s dalším zabezpečením, jako je například elektronické zabezpečení místnosti nebo bezpečnostní dveře a fólie na oknech. V případě, že jsou tyto zásady dodrženy, může si být majitel cenností jistý, že pro jejich zabezpečení udělal maximum a zároveň si může užívat komfortu, který mu vlastní trezor poskytuje.


Pro koupi trezoru, volejte naší infolinku +420 284 821 311, kde vám rádi poradíme.

Zlaté mince

 

 TITAN detail

 

 

 

 

25 let