CZ

"Placebo" trezory při napadení nevydrží

Evropská asociace bezpečnostních systémů (ESSA), která provádí certifikace kvality trezorů pod označením ECB-S a kterou je možno považovat za největší certifikační instituci bezpečnostních výrobků na evropské a mezinárodní úrovni, uskutečnila v předchozích letech řadu srovnávacích testů, z kterých vyplynulo, že necertifikované trezory jsou neúčinné a z hlediska odolnosti proti napadení nevyhovují.

Do kategorie takzvaných PLACEBO TREZORŮ lze zařadit nejen necertifikované schránky (mylně označované jako sejfy či trezory), ale i trezory s certifikáty pochybného původu. Placebo trezory sice mohou poskytnout svému majiteli subjektivní pocit bezpečí, ale v okamžiku skutečného napadení se ukážou jako neúčinné. Důsledky mohou být přitom fatální!

Trezor je investicí na mnoho let a jeho jediným účelem je chránit a ochránit majetek v krizové situaci. Proto by jeho bezpečnost a kvalita měla být na odpovídající úrovni. Ušetřit peníze na začátku, při koupi trezoru, se nemusí po letech vyplatit. Nízká pořizovací cena trezoru nedává z principu smysl. Chcete-li ochránit to nejcennější, co doma máte a uvažujete o koupi trezoru, řiďte se spíše než podle ceny, níže uvedenými pravidly. Vždyť v případě vloupání nebo požáru, může být trezor právě tím posledním, co útoku zloděje či účinkům ohně odolá.

Při výběru trezoru se zaměřte na následující:

  • nízká cena by vás měla odradit
  • trezor vybírejte pouze u osvědčených výrobců a prodejců s dlouholetou tradicí
  • vyžadujte certifikát od renomovaných zkušeben (zejména ECB-S nebo VdS, TrezorTest), který vám zaručí nejvyšší bezpečnost a kvalitu