CZ

Balistické konstrukce: ochrana před zloději, střelbou i výbuchem

Zabezpečení dveří a oken domu před zloději umíme kombinovat s neprůstřelnými materiály tak, že odolají útoku vedenému například automatickou puškou nebo výbušninou.

Se zhoršující se bezpečnostní situací v Evropě dochází k častějším útokům, při kterých je použita střelná zbraň nebo i výbušnina. Naše bezpečnostní dveře i okna si můžete objednat v balisticky odolném provedení. Dům vybavený těmito bezpečnostními prvky vám tak poskytne dokonalý úkryt. Tyto vysoce odolné dveře a okna jsou vyrobeny v bezpečnostní třídě 4 podle normy ČSN ENV 1627, takže zastaví i zkušeného zloděje. Navíc však mohou disponovat certifikátem ve třídách FB 3 až FB 7 dle normy ČSN EN 1522 případně BR 3 až BR 7 dle normy ČSN EN 1063. Oproti běžným dveřím a oknům, jsou u těchto výrobků použity speciální ocelové konstrukce v kombinaci s vrstveným sklem z polykarbonátu. Střela tak pronikne první vrstvou, ale další vrstvy energii střely rozptýlí, až střelu nakonec zcela zastaví. Osoba stojící za takovouto přepážkou je v bezpečí.

Balisticky odolné dveře a okna jsou určeny jak pro exteriéry budov s odolností proti povětrnostním vlivům, tak pro instalaci do interiérů, kde jsou kladeny vysoké požadavky na jejich designové provedení.

Pro lepší orientaci, jakou třídu odolnosti zvolit, jsme připravili následující tabulku, která vychází z evropské normy zabývající se odolností proti průstřelu:

Balistické standardy

Nastřílené dveře

 

Balistické dveře